Тържествено връчване на дипломи и свидетелства за професионална квалификация на випуск 2026

20260616_151658

На 16.06.2026 г. на тържествена церемония зрелостниците от 12. А клас на ПГТ „Никола Й. Вапцаров“ получиха своите дипломи и свидетелства за професионална квалификация.

В празнична и вълнуваща атмосфера зрелостниците от 12. А клас, випуск 2026 г. на ПГТ „Никола Й. Вапцаров“ – гр. Сливница, получиха своите дипломи за завършено средно образование и свидетелства за професионална квалификация – заслужен завършек на дванадесет години труд, постоянство и стремеж към знания.

Специален гост на церемонията беше заместник-кметът на Община Сливница г-н Радостин Ялъмов, който връчи дипломите и свидетелствата на абитуриентите и сподели радостта от един от най-значимите моменти в живота на младите хора.

В своето приветствие директорът на ПГТ „Никола Й. Вапцаров“ г-жа Оля Зарева поздрави зрелостниците за успешно извървения път и им благодари за усилията, с които са защитили достойно името на училището. Тя им пожела да бъдат смели в мечтите си, уверени в способностите си и винаги да носят в сърцата си ценностите, които са получили в училищната общност. Директорът подчерта, че дипломата е не само документ за завършено образование, а символ на знания, упоритост и готовност за нови предизвикателства.

Заместник-кметът г-н Ялъмов поздрави абитуриентите от името на Община Сливница и им пожела здраве, кураж и успешна реализация. Той ги насърчи да следват своите цели с упоритост и отговорност, като не забравят родния си град и хората, които са били до тях през годините. В своето обръщение той изрази увереност, че младите хора на Сливница ще бъдат достойни посланици на своята общност, където и да ги отведе житейският им път.

Специален момент от церемонията бе награждаването на първенеца на випуск 2026 – Венелин Любенов. За своите отлични резултати, постоянство и високи постижения в най-различни инициативи той получи грамота, плакет и парична награда, осигурени от Община Сливница.

Изпращайки поредния успешен випуск, ръководството и педагогическият колектив на ПГТ „Никола Й. Вапцаров“ пожелават на своите възпитаници да бъдат уверени, достойни и успешни по новия път, който ги очаква. Нека съхранят приятелствата, спомените и уроците от училищните години и с вдъхновение да градят своето бъдеще.

 

На добър час, випуск 2026!