ПГТ „Н.Й.Вапцаров“ се включи в инициативата „Силата в мен“

26 юни (A3 Document (Landscape)) (1)

На 26 юни, по повод Международния ден за борба с употребата и незаконния трафик на наркотици, в зала „Арена Сливница“ се проведе инициативата „Силата в мен“, в която активно участие взе Професионална гимназия по транспорт „Н. Й. Вапцаров“. Събитието обедини ученици, учители, представители на институции и гости около темата за здравословния и активен начин на живот, личната отговорност и превенцията на зависимостите сред младите хора.

Инициативата беше открита с официални приветствия, в които беше поставен акцент върху значението на информираността и правилния избор. Специален гост на събитието беше професионалният боксьор Борислав Велев, който сподели с учениците послание за ролята на дисциплината, постоянството и силния характер в постигането на успехи.

Програмата включваше демонстративна боксова среща, в която доброволци имаха възможност да се включат като спаринг партньори, както и междуучилищен баскетболен турнир. Учениците от ПГТ „Н. Й. Вапцаров“ се включиха активно в инициативата, като демонстрираха спортен дух, отговорност и уважение към участниците.

По време на събитието бяха представени и музикални и танцови изпълнения на ученици от ПГТ „Никола Йонков Вапцаров“ – Сливница, СУ „Св. св. Кирил и Методий“ – Сливница, СУ „Летец Христо Топракчиев“ – Божурище, СУ „Христо Ботев“ – Драгоман. Представителите на училищата допринесоха за разнообразната програма и атмосферата на инициативата.

В рамките на събитието беше представена и видеокампанията „Силата в мен“, насочена към насърчаване на младите хора да споделят своите послания за избора на здравословен начин на живот. Отличени бяха победителите в баскетболния турнир и участниците в творческата програма.

ПГТ „Н. Й. Вапцаров“ имаше важен принос и в техническата организация на инициативата. Екипът на училището осигури озвучаването и реализира излъчването на живо на събитието чрез собствен ресурс и техническа подготовка, което подпомогна неговото успешно провеждане. Междуучилищната телевизия „Плюс“ беше медиен партньор на инициативата и допринесе за нейното отразяване и популяризиране сред училищната общност.

След спортната програма инициативата продължи в Исторически музей – Сливница с кръгла маса на тема „Силата в мен“, по време на която представители на образователни институции, специалисти и ученици обсъдиха възможности за превенция на зависимостите и добри практики за подкрепа на младите хора.

Участието в инициативата допринесе за обогатяване на знанията на учениците и насърчи активната им позиция по важни теми, свързани със здравето, спорта и личния избор. Екипът на ПГТ „Н. Й. Вапцаров“ благодари на организаторите и партньорите за предоставената възможност за участие и съвместна работа.