Сърдечно благодарим на всички, които посетиха нашето училище по време на Дните на отворените врати, проведени в периода 27.04.2026 г. – 30.04.2026 г.!
Космически изследователи
Учениците от 10. Б клас проведоха открит урок на тема „Космически изследователи“, в рамките на който представиха своите проекти, посветени на различни небесни обекти от Слънчевата система. Събитието премина с голям интерес и активно участие от страна на всички ученици.
Всеки ученик беше изработил макет на избран от него обект – планета, луна, астероид или друго космическо тяло – и го представи пред класа. Участниците демонстрираха задълбочени знания за характеристиките, състава и значението на своите обекти, като съчетаха практическа изработка с интересни научни факти.
Откритият урок показа уменията на учениците да изследват, създават и представят научна информация по креативен начин. Атмосферата беше вдъхновяваща и мотивираща, а представянията доказаха, че учениците от 10. Б клас могат да работят отговорно и с интерес по научни теми.
Събитието завърши с кратка дискусия и въпроси между самите ученици, което допринесе за още по-добро разбиране на представените теми.
Математически игри и логически загадки
В урока по математика учениците от 9. клас участваха в образователен „escape room“, разделени на отбори. Те решаваха практически задачи с правоъгълни триъгълници, като всеки верен резултат им помагаше да открият скрит код и да преминат към следващото предизвикателство. Чрез игровия подход учениците упражниха знанията си по забавен и ангажиращ начин, работейки в екип и мислейки логически под напрежение. Урокът показа как математиката може да бъде едновременно приложна, интересна и вдъхновяваща.
Посещение в Районен съд – Сливница
На 27.04.2026 г. ученици от 11. А и 11. Б клас на ПГТ „Н. Й. Вапцаров“ посетиха Районен съд – Сливница в рамките на Деня на отворените врати, проведен под надслов „Открито за съдебната власт“ и „Съдебната власт и младите хора в отворен и свободен диалог“.
В часовете по гражданско образование учениците имаха възможност да се запознаят отблизо с работата на съда и съдебната система. Съдия Ангелина Гергинска представи функциите на отделните звена в институцията, структурата на съдебната власт и спецификата на работата на магистратите.
Особен интерес предизвика практическият казус, свързан с пътнотранспортно произшествие, в който учениците влязоха в ролята на участници в съдебен процес и обсъждаха степента на виновност на отделните лица. Дискусията провокира активни коментари и размисли върху темите за справедливостта, закона и личната отговорност.
Основен акцент в разговора беше значението на отговорното поведение, спазването на правилата и законите и грижата за собственото здраве и безопасността на останалите хора.
Посещението даде възможност на учениците да се докоснат до реалната работа на съдебната система и да разберат по-добре ролята на институциите в обществото.
Беше удоволствие да ви посрещнем, да ви запознаем с нашата учебна среда и да споделим част от ежедневието ни. Благодарим за проявения интерес, доверието и приятната атмосфера!
Очакваме ви отново на бъдещи инициативи!























































































